Skontaktuj się z nami online
  1. Główna
  2. Blog
  3. Urząd Wojewódzki we Wrocławiu: adres, rejestracja, składanie dokumentów

Blog

Blog firmy ONE PLUS zawiera aktualne informacje i przydatne porady dla obcokrajowców, którzy chcą zalegalizować swój pobyt w Polsce.
Urząd Wojewódzki we Wrocławiu: adres, rejestracja, składanie dokumentów
15.05.2025

Urząd Wojewódzki we Wrocławiu: adres, rejestracja, składanie dokumentów

Urząd Wojewódzki we Wrocławiu: przydatne informacje

Cudzoziemcy przebywający na terenie Dolnego Śląska (Dolny Śląsk) załatwiają sprawy związane z uzyskaniem zezwoleń na pobyt czasowy lub stały za pośrednictwem regionalnego organu wojewódzkiego. Główna siedziba urzędu mieści się we Wrocławiu (Wrocław), jednak funkcjonują również oddziały w miastach Jelenia Góra, Legnica oraz Wałbrzych.

Dolnośląski Urząd Wojewódzki

Centrala znajduje się we Wrocławiu, stolicy województwa. Pozostałe lokalizacje to jego oddziały terenowe. W praktyce oznacza to, że wiele usług online jest dostępnych we wszystkich placówkach.

W pierwszej kolejności przedstawiamy szczegółowe dane każdej z lokalizacji, a następnie omówimy ogólne informacje dotyczące rejestracji i wizyt w urzędzie.

Adresy i dane kontaktowe urzędów:

Wrocław
Plac Powstańców Warszawy 1, 50-153 Wrocław

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 09:00–16:00
Środa: 08:00–18:00
Sobota i niedziela: nieczynne

Kontakt:
Infolinia dla cudzoziemców: 0 801 43 00 86 lub 801 43 00 86
Infolinia DUW: 22 250 01 24
Infolinia ogólna: 22 250 01 15

Jelenia Góra
ul. Piłsudskiego 12, 58-500 Jelenia Góra

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 09:00–16:00
Sobota i niedziela: nieczynne

Kontakt: 75 722 94 49

Legnica
ul. F. Skarbka 3, 59-220 Legnica

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 09:00–16:00
Sobota i niedziela: nieczynne

Kontakt: 0 801 43 00 86

Wałbrzych
ul. Słowackiego 23a, 58-300 Wałbrzych

Godziny otwarcia:
Poniedziałek – Piątek: 09:00–16:00
Sobota i niedziela: nieczynne

Kontakt: 0 801 43 00 86

Uwaga: Strona internetowa oraz adres e-mail są wspólne dla wszystkich oddziałów. Ten sam numer telefonu obowiązuje dla Legnicy i Wałbrzycha. Adres ePUAP jest dostępny tylko dla Wrocławia.

Rezerwacja wizyty w DUW we Wrocławiu

Istnieje wiele powodów, dla których należy udać się do Urzędu Wojewódzkiego. Jednak aktualnie każda wizyta wymaga wcześniejszej rejestracji.

Ważne jest, aby zrozumieć, że do rejestracji potrzebne jest konto w systemie. Proces można podzielić na dwa etapy: rejestrację w systemie oraz rezerwację terminu wizyty.

Rejestracja w systemie DUW, czyli czym jest numer PIO

Numer PIO (Numer wniosku PIO) to unikalny numer przypisany do konkretnego wniosku o kartę pobytu. Oznacza to, że najpierw należy się zarejestrować na stronie województwa, utworzyć wniosek, wysłać go, a dopiero wtedy zostanie wygenerowany kod.

Numer PIO to indywidualny numer wniosku, który otrzymuje się po złożeniu aplikacji o kartę pobytu we Wrocławiu osobiście lub przez stronę: pio-przybysz.duw.pl
(Portal dostępny wyłącznie dla mieszkańców woj. dolnośląskiego).

Każde województwo ma swój własny system CRM, stąd różnice w nazwach systemów.

Do czego służy numer PIO?
– umożliwia śledzenie statusu sprawy i otrzymywanie aktualizacji;
– wniosek złożony przez portal pozostaje w systemie, dopóki nie dostarczysz go w formie papierowej lub osobiście;
– możesz sprawdzić swój wniosek w urzędzie pod tym numerem.

Jeśli dokumenty papierowe nie zostaną dostarczone do urzędu w ciągu 6 miesięcy, wniosek zostanie usunięty z systemu. Wypełnienie formularza online nie zwalnia z obowiązku dostarczenia dokumentów osobiście lub pocztą.

Nie należy mylić numeru PIO z numerem sprawy – numer PIO otrzymuje się natychmiast po rejestracji, natomiast numer sprawy nadawany jest przez urząd dopiero w trakcie rozpatrywania wniosku.

Uwaga: Wypełnienie formularza w opisany poniżej sposób nie jest równoznaczne ze złożeniem dokumentów. To jedynie rejestracja danych w systemie, gdzie mogą być przechowywane maksymalnie 6 miesięcy. Dopiero osobiste dostarczenie dokumentów do urzędu uruchamia bieg postępowania oraz legalizuje pobyt w przypadku kończącej się wizy lub ruchu bezwizowego.

Jak zarejestrować wniosek i uzyskać numer PIO:

  1. Wejdź na stronę: pio-przybysz.duw.pl i wybierz język: polski, angielski lub rosyjski.
  2. Wypełnij formularz rejestracyjny, podając wymagane dane: nazwisko, imię, numer paszportu, datę urodzenia, adres i e-mail.
  3. Sprawdź dane, zaakceptuj regulamin i zgodę na przetwarzanie danych osobowych, kliknij „Zarejestruj się”.
  4. Poczekaj na e-mail z loginem i tymczasowym hasłem.
  5. Zaloguj się na stronie i zmień hasło.
  6. Kliknij „Złóż nowy wniosek”.
  7. Przejdź do wypełnienia formularza, wybierz odpowiedni typ karty pobytu.
  8. Starannie wypełnij formularz i kliknij „Wyślij”.
  9. Poczekaj na e-mail z unikalnym numerem PIO.

Uwaga: utworzyłeś wniosek i zapisałeś go w systemie, ale to jeszcze nie oznacza rejestracji terminu wizyty. Odnajdź swój wniosek, wydrukuj i podpisz go.

Rejestracja terminu złożenia dokumentów na kartę pobytu

Aby umówić się na osobistą wizytę w urzędzie we Wrocławiu, należy skorzystać ze strony: wizyta.duw.pl. Do rejestracji niezbędne będą następujące dane:

– Nazwisko
– Imię
– Adres e-mail
– Numer wniosku PIO
– Wybór miasta

Proces rejestracji wizyty przez Internet obejmuje kilka prostych kroków:

  1. Wejdź na stronę wizyta.duw.pl
  2. Wybierz „Złożenie wniosku” dla nowej rejestracji lub „Odwołanie wizyty” dla anulowania wcześniejszej (w naszym teście funkcja wyboru języka nie działała).
  3. Wpisz wymagane dane: imię, nazwisko, e-mail, numer PIO, wybierz miasto, zaznacz zgodę, przewiń stronę i kliknij „Wyślij”.

To wszystko! Pozostaje oczekiwać na wiadomość z terminem wizyty. Data i godzina są przypisane automatycznie. W wiadomości znajdzie się również nowy kod — kod rejestracji.

Na wizytę należy przybyć 15 minut wcześniej z kompletem wymaganych dokumentów oraz kodem rejestracyjnym. Niezastosowanie się do tych zasad może skutkować odmową obsługi.

Jak długo czeka się na termin złożenia wniosku?

Zgodnie z deklaracjami urzędu, wyznaczenie terminu wizyty powinno nastąpić w ciągu 3 dni roboczych. Jednak przy dużym obciążeniu czas ten może się wydłużyć nawet do miesiąca lub więcej.

Nie można przekazać rejestracji innej osobie – w urzędzie musi pojawić się osoba, której dane zostały podane przy rejestracji.

W przeszłości możliwa była rejestracja grupowa, ale aktualnie obowiązuje wyłącznie indywidualna rejestracja. Wcześniej w przypadku grup (powyżej 5 osób) należało wysłać zgłoszenie na adres: [email protected], jednak obecnie ta metoda nie działa.

Jeśli rejestracja grupowa zostanie przywrócona, będzie wymagane wypełnienie specjalnego formularza i wysłanie go na wskazany adres e-mail.

Jak sprawdzić liczbę osób w kolejce?

W przypadku dużego obciążenia system może nie mieć dostępnych miejsc. W takich sytuacjach można sprawdzić liczbę osób już oczekujących w tzw. kolejce elektronicznej. Do tego celu służy specjalna platforma.

Warto również wiedzieć, że dokumenty można złożyć pocztą, wysyłając je listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Czytaj także:
Czerwona pieczątka w paszporcie przy złożeniu wniosku na kartę pobytu w Polsce Wymiana prawa jazdy dla cudzoziemca w Polsce Reservation system for collecting the residence card in Wrocław Dokumenty do karty pobytu w ramach łączenia rodzin Aktualne terminy wydawania karty pobytu w 2025 roku

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń Pn-Pt 09:00-17:00
Skontaktuj się z nami online

Wypełnij formularz, a my oddzwonimy

  • Więcej informacji o usługach
  • Pierwsza konsultacja z klientem
  • Ekspresowy audyt sytuacji